HD-DCS patchsnoeren LCD/PC - LCD/PC, G50/125 OM4
Hoog prestatievermogen
Technische specificaties
Uniboot patch cable with Intelli-Cross mechanism for fast polarity change.
Compact cable design with FR/LS0H cable sheath (2.1 mm) and 2 fibres.
Available in standard lengths up to 10 m.
Other lengths available on request.
Connectivity A to A or A to B.
Sticker labelling at both cable ends.
Each patch cable is equipped with push-pull tabs.
Compact cable design with FR/LS0H cable sheath (2.1 mm) and 2 fibres.
Available in standard lengths up to 10 m.
Other lengths available on request.
Connectivity A to A or A to B.
Sticker labelling at both cable ends.
Each patch cable is equipped with push-pull tabs.
| Duplex patch cable (FR/LS0H) with 2 fibres. Supplied with test report. Powerful connector arrangement with LCD Uniboot Intelli-Cross Pro at both ends. Sticker labelling at both cable ends. Packed in a transparent plastic sleeve and labelled. |
| Connectivity methods according to TIA-568-C.3 and EN 50174-1 |
| The LCD to LCD patch cables are suitable for all high-performance applications with duplex signals in the data center environment. The round patch cables are assembled with LCD Uniboot Intelli-Cross Pro connectors (high-performance) at both ends. The patch cables are assembled to a very high quality and guarantee optimum values for optical performance (IL/RL). |
| Kabel | Rond |
|---|---|
| Buitenmantel | FR/LSZH |
| Mantelkleur | heidepaars |
| Connectortype zijde A | LCD/PC |
|---|---|
| Ferrule-polijsting zijde A | PC 0° |
| Behuizingskleur zijde A | heidepaars |
| Connectortype zijde B | LCD/PC |
| Ferrule-polijsting zijde B | PC 0° |
| Behuizingskleur zijde B | heidepaars |
| Vezeltype | G50/125 OM4 |
|---|---|
| Metalen kapmateriaal | Zirconia |
| Verzwakking IL maximumconnector A | 0.25 dB |
| Verzwakking IL gemiddeld connector A | 0.1 dB |
| Reflectieverlies RL minimum connector A | 35 dB |
| Reflectieverlies RL gemiddeld connector A | 40 dB |
| Verzwakking IL maximum connector B | 0.25 dB |
| Verzwakking IL gemiddeld connector B | 0.1 dB |
| Reflectieverlies RL minimum connector B | 35 dB |
| Reflectieverlies RL gemiddeld connector B | 40 dB |
Documentatie
-
Datasheet
Downloaden PDF [ 98,462 KB ]
-
Datasheet
Downloaden PDF [ 99,656 KB ]
-
Datasheet
Downloaden PDF [ 98,619 KB ]
-
Datasheet
Downloaden PDF [ 99,466 KB ]
-
Datasheet
Downloaden PDF [ 99,336 KB ]
-
Datasheet
Downloaden PDF [ 99,653 KB ]
-
Datasheet
Downloaden PDF [ 106,288 KB ]
-
Downloaden PDF [ 118,056 KB ]
-
Tender text
Downloaden COMPRESSED [ 29,656 KB ]