Specifiche tecniche
Thin, very flexible fibre-optic patch cable (round cable, Ø 2.0 mm) with 12 fibres.
Each patch cable is equipped with push-pull tabs.
Low fire load due to its halogen-free flame-retardant LS0H sheath.
Available with up to 5 m standard lengths (other lengths on request).
Sticker labelling at both cable ends.
Standard polarisation modes can be type A, B or type C.
Each patch cable is equipped with push-pull tabs.
Low fire load due to its halogen-free flame-retardant LS0H sheath.
Available with up to 5 m standard lengths (other lengths on request).
Sticker labelling at both cable ends.
Standard polarisation modes can be type A, B or type C.
| Labelled using stickers at both cable ends Supplied with test report |
| MTP®-on-MTP patch cables are suitable for all high-performance applications with parallel optic signals in a data centre environment. The round patch cables are pre-assembled with high-performance MTP connectors (female) at both ends. They are assembled to a very high quality and guarantee optimum values for optical performance (IL/RL). |
| Cavo | Rotondo |
|---|---|
| Materiale della guaina esterna | FR/LSZH |
| Colore della guaina esterna | heather violet |
| Tipo di connettore lato A | MTP12 female |
|---|---|
| Finitura della ferrula lato A | Elite PC 0° |
| Colore dell’alloggiamento lato A | magenta |
| Tipo di connettore lato B | MTP12 female |
| Finitura della ferrula lato B | Elite PC 0° |
| Colore dell’alloggiamento lato B | magenta |
| Tipologia di fibra | G50/125 OM4 |
|---|---|
| IL maximal, connettore A | 0.25 dB |
| IL tipico, connettore A | 0.15 dB |
| RL minimal, connector A | 35 dB |
| RL typical, connector A | 45 dB |
| Standard connector A | IEC 61754-7, IEC 61755-3-31, IEC 611755-3-32 |
| IL maximal, connettore B | 0.25 dB |
| IL tipico, connettore B | 0.15 dB |
| RL minimal, connector B | 35 dB |
| RL typical, connector B | 45 dB |
| Standard connector B | IEC 61754-7, IEC 61755-3-31, IEC 611755-3-32 |
Documentazione
-
Scheda tecnica
Scaricare PDF [ 92,35 KB ]
-
Scheda tecnica
Scaricare PDF [ 94,529 KB ]
-
Scheda tecnica
Scaricare PDF [ 92,769 KB ]
-
Scheda tecnica
Scaricare PDF [ 93,551 KB ]
-
Scheda tecnica
Scaricare PDF [ 93,066 KB ]
-
Scheda tecnica
Scaricare PDF [ 94,808 KB ]
-
Scheda tecnica
Scaricare PDF [ 93,605 KB ]
-
Scaricare PDF [ 125,329 KB ]
-
Testo di gara
Scaricare COMPRESSED [ 25,888 KB ]
-
Certificati GHMT PVP
Scaricare PDF [ 240,666 KB ]
-
Certificati GHMT PVP
Scaricare PDF [ 251,825 KB ]