DCS patchkabel, CS/PC - LCDU/PC, E9/125 G.652.D BLO
Hoog prestatievermogen
Productvarianten & voorraad
Downloaden
| Artikelnr. | Voorraad | Artikel | Lengte (m) | Polariteit | Gewicht [kg] | Verpakkingseenheid | GTIN / EAN |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 42300000ZY | DCS patchkabel CS/PC - LCDU/PC | 1 | A naar B | 0.02 kg | 1 stk. | 40393910209389 | |
| 42300100ZY | DCS patchkabel CS/PC - LCDU/PC | 2 | A naar B | 0.03 kg | 1 stk. | 40393910209372 | |
| 42300200ZY | DCS patchkabel CS/PC - LCDU/PC | 3 | A naar B | 0.04 kg | 1 stk. | 40393910209365 | |
| 42300300ZY | DCS patchkabel CS/PC - LCDU/PC | 4 | A naar B | 0.06 kg | 1 stk. | 40393910209358 | |
| 42300400ZY | DCS patchkabel CS/PC - LCDU/PC | 5 | A naar B | 0.07 kg | 1 stk. | 40393910209341 |
Technische specificaties
Duplex patch cable with CS® and LCDU connector with Intelli-Cross® mechanism for fast polarity change.
Compact cable design with FR/LS0H cable sheath (2.0 mm) and 2 fibres.
Available in standard lengths up to 5 m. Other lengths available on request.
Sticker labelling at both cable ends.
Each connector is equipped with push-pull tabs.
Compact cable design with FR/LS0H cable sheath (2.0 mm) and 2 fibres.
Available in standard lengths up to 5 m. Other lengths available on request.
Sticker labelling at both cable ends.
Each connector is equipped with push-pull tabs.
| Connectivity methods according to TIA-568-C.3 and EN 50174-1 |
| The CS to LCDU patch cables are suitable for all high-performance applications with duplex signals in the data center environment. The round patch cables are assembled with CS and LCD Uniboot Intelli-Cross Pro connectors (high-performance). The patch cables are assembled to a very high quality and guarantee optimum values for optical performance (IL/RL). |
| Kabel | Rond |
|---|---|
| Buitenmantel | FR/LSZH |
| Mantelkleur | geel |
| Rookdichtheid | IEC 61034-1/-2 |
|---|---|
| Nulhalogeen geen corrosieve gassen | IEC 60754-1/-2 |
| Vlamdovend | IEC 60332-1-2 |
| Vlam verspreid | IEC 60332-3-22 |
| Connectortype zijde A | CS/PC |
|---|---|
| Ferrule-polijsting zijde A | PC 0° |
| Behuizingskleur zijde A | blauw |
| Connectortype zijde B | LCDU/PC |
| Ferrule-polijsting zijde B | PC 0° |
| Behuizingskleur zijde B | blauw |
| Ontgrendelingsmechanisme zijde B | Push-Pull-Tab |
| Vezeltype | E9/125 G.652.D BLO |
|---|---|
| Metalen kapmateriaal | Zirconia |
| Verzwakking IL maximumconnector A | 0.25 dB |
| Verzwakking IL gemiddeld connector A | 0.12 dB |
| Reflectieverlies RL minimum connector A | 50 dB |
| Reflectieverlies RL gemiddeld connector A | 55 dB |
| Verzwakking IL maximum connector B | 0.25 dB |
| Verzwakking IL gemiddeld connector B | 0.12 dB |
| Reflectieverlies RL minimum connector B | 50 dB |
| Reflectieverlies RL gemiddeld connector B | 55 dB |